Besin Alerjisi Diyeti

Besin Alerjisi Diyeti

Bebeklerde görülen besin alerjileri belirtilerine ve/veya yapılan testlere uygun olarak anne sütü alan bebekler için anneye besin alerjisine özel diyet planı hazırlanmaktadır. Ek gıda alan alerjik bebeklerde de alerjiye uygun ek gıda planı oluşturulmaktadır.

emzirme icon

 

Emziren Anne İçin Alerji Diyeti

Besin alerjisine sahip bebeğini emziren annelere alerjiye uygun diyet planı hazırlanmaktadır. Besin alerjisi sürecinde besin tüketim günlüğü de tutulmaktadır. Yenilen tüm besinler ve miktarları, oluşan şikayetlerle birlikte not alınmaktadır. İlerleyen süreçlerde kontrollü bir şekilde diyet açılımları yapılmaktadır. Bu süreçte online veya yüz yüze diyet randevusu oluşturabilirsiniz.

ek gıda

 

Alerjik Bebek İçin Ek Gıda Planı

Anne sütü almayan bebeklerde ek gıda sürecinde alerjiye uygun beslenme planı oluşturulmaktadır. 3 gün kuralına uygun olarak ek gıda denemeleri verilmektedir. Bebeğin hangi besinden ne kadar yediği oluşan şikayetlerle birlikte not alınmalıdır.

Kilo Verme

 

Kilo Verme Kilo Alma Diyeti

Bireyin yaş, boy ve kilosuna özel olarak sağlıklı kilo vermesi veya kilo alması için bireyin sahip olduğu hastalıklar da göz önünde tutulup kişiye özel diyet planı hazırlanmaktadır. Özellikle en az 3 aylık yapılmış bir kan tahlili bulunmalıdır. Düzenli görüşmelerle hedef kiloya ulaşmak amaçlanır. Bu süreçte online veya yüz yüze diyet randevusu oluşturabilirsiniz.

...
 

Hastalıklara Özel Diyet

Bireyin sahip olduğu kolesterol, diyabet, tansiyon gibi birçok hastalığa uygun olarak kişiye özel diyet planı hazırlanmaktadır. Özellikle en az 3 aylık yapılmış bir kan tahlili bulunmalıdır. Düzenli görüşmelerle bireyin yaşam kalitesini arttırmak hedeflenir. Bu süreçte online veya yüz yüze diyet randevusu oluşturabilirsiniz.

Gönder
1
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba 👋 Size yardımcı olabilir miyiz?